Жоао Силва прати Левски в екстаз - 28 Април 2013 - ПФК Левски Фен Клуб
Вторник, 24.01.2017, 22:09 | Влезли сте като Гост | Група "Гости"Добе дошли Гост

...

Главна » 2013 » Април » 28 » Жоао Силва прати Левски в екстаз
14:30
Жоао Силва прати Левски в екстаз
Левски победи ЦСКА в голямото дерби от 24-я кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" приключи при резултат 2:1, като победното попадение за сините на Жоао Силва падна в 90-та минута.

В началните минути на срещата играта бе често накъсвана от твърди влизания от страна на играчи и от двата отбора. Все пак червените бяха малко по-активни и владееха топката по-честно, но не успяваха да създадат интересни атаки. Първото спорно положение в мача дойде в 15-та минута след удар на Илиян Йорданов, който срещна тялото на Венцислав Василев, но главният съдия Николай Йорданов правилно не отсъди дузпа за Левски. Малко след това Гари Родригес нанесе удар към вратата на гостите, но той бе избит в корнер от Лукаш Саша. Последваха силни минути за армейците, които създадоха няколко много добри бързи атаки, но липсваше хубав завършващ удар към вратата на Илиев. В 29-та минута защитникът на Левски Даниел Димов получи възможност да стреля от средна дистанция, а топката премина малко над целта. В 29-та минута защитникът на Левски Даниел Димов получи възможност да стреля от средна дистанция, а топката премина малко над целта. Седем минути по-късно отлична контраатака на армейците завърши с Удар на Игнасио Варела, но изпълнението на тъмнокожия футболист бе неточно. Точно в 40-та минута Левски успя да поведе в резултата, след като Христо Йовов бе оставен да си нагласи топката и да отправи удар с левия крак от около 20 метра, а рикошет в тялото на Апостол Попов не остави шансове на Томас Черни за 1:0 за символичните домакините. Веднага след това червените отговориха с опасност, но силният шут на Марсиньо по земята бе избит в корнер от Пламен Илиев. Така първото полувреме на двубоя приключи с гол аванс за сините.

Втората част на мача започна в състава на наставника на ЦСКА Милен Радуканов. От игра бяха изкарани Варела и Венков, а на тяхно място на терена се появиха Мартин Камбуров и Костадин Стоянов. В 49-та минута армейците направиха фрапантен пропуск, след като Абел Анисе остана сам срещу Пламен Илиев, но за голямо учудване ударът му от отлична позиция премина в аут. Последва и опасен удар на Марсиньо, но той бе отразен от Пламен Илиев. След това пък в 53-та минута Жоао Силва не успя да удвои преднината на Левски, след като бе изпреварен от Черни в наказателното поле. Наставникът на домакините Николай Митов извърши първата си смяна в 55-та минута, когато игра напусна голмайсторът Йовов, а на негово място влезе Станислав Ангелов. Като цяло през първите 20 минути на второто полувремето играта бе равностойна, а действията се водеха предимно в средата на терена. В 70-та минута ЦСКА изравни резултата за 1:1, след изключително красив гол на Марсиньо Жуниор. Нападателят първо изпълни пряк свободен удар, а след като топката се върна при него, нападателят отбеляза със забележително воле с левия крак. Три минути по-късно Спас Делев можеше да даде аванс на армейците, но силният му удар от удобна позиция бе избит в корнер от Пламен Илиев. В 70-та минута ЦСКА изравни резултата за 1:1, след изключително красив гол на Марсиньо Жуниор. Нападателят първо изпълни пряк свободен удар, а след като топката се върна при него, нападателят отбеляза със забележително воле с левия крак. Веднага след това  Марсиньо бе заменен от Мишел Платини. Три минути по-късно Спас Делев можеше да даде аванс на армейците, но силният му удар от удобна позиция бе избит в корнер от Пламен Илиев.

Вторият гол за Левски в това толкова интересно дерби падна в 90-та минута, когато Гаджев центрира добре в наказателното поле, а там защитниците и вратарят на червените изпуснаха Жоао Силва, който реализира с глава от близко разстояние за крайното 2:1 за сините.
Преглеждания: 503 | Добавено от: mim0boll | Тагове: левски цска 2:1 вечно дерби | Рейтинг: 5.0/1