Левски отвърна на удара, "сините" с успех в дербито с Локо (Сф) - 6 Март 2011 - ПФК Левски Фен Клуб
Понеделник, 23.01.2017, 19:52 | Влезли сте като Гост | Група "Гости"Добе дошли Гост

...

Главна » 2011 » Март » 6 » Левски отвърна на удара, "сините" с успех в дербито с Локо (Сф)
18:58
Левски отвърна на удара, "сините" с успех в дербито с Локо (Сф)

Отборът на Левски спечели столичното дерби с Локомотив София. Срещата от 17-тия кръг на родното футболно първенство се игра на стадион "Васил Левски", а символичните гости те наложиха след попадение на Гара Дембеле и автогол на Димитров от състава на Локомотив София.

По този начин "сините" взеха глътка въздух след загубата във Вечното дерби в миналия кръг на шампионата. След успеха Левски се намира на 2-ро място в класирането на А Група с актив от 35 точки и изоставане от 5 пункта спрямо лидера в таблицата Литекс като ловчанлии са и с мач по-малко. Съставът на Локомотив София пък е на 4-тото място в таблицата с 31 спечелени пункта.

Двубоят започна с равностойна игра, но "сините" имаха по-голям късмет пред противниковата врата и откриха резултата в 17-тата минута, когато след взаимодействие между Тасевски и Дембеле, нападателят стреля от десетина метра и топката мина между ръцете на Боян Пейков, за да мине гол линията. "Железничарите" претендираха за засада, но такава не бе отсъдена, тъй като Караджинов докосна топката, след паса на Тасевски към Дембеле.

В самия край на полувремето преднината на "сините" бе удвоена, след като Иво Димитров сам си вкара топката във вратата, оставяйки безпомощен Пейков след центриране на Видович от корнер. По този начин отборът на Левски се оттегли с комфортна преднина от 2 гола на почивката на мача.

В 68-мата минута Локомотив бе близо до отбелязването на гол след невероятна грешка на защитата на Левски, която позволи на  Идриси да остане сам срещу вратаря на "сините", но ударът му не бе точен и така "железничарите" пропуснаха отлична възможност да намалят пасива си.

До края на срещата Гара Дембеле имаше отлична възможност да направи резултата класически, но не съумя да реализира положението, което се отвори пред него и така срещата завърши при крайното 2:0 в полза на Левски срещу Локомотив София, а благодарение на успеха настроението в лагера на "сините" се успокои и на Герена могат да забравят по-бързо тежката загуба от ЦСКА в миналия кръг на първенството.

Източник: SPORTA.BG
Преглеждания: 364 | Добавено от: web_space | Тагове: сините с успех в дербито с Локо (Сф, Левски отвърна на удара | Рейтинг: 5.0/1