Левски громи пред 1500 сини фенове - нов талант изгря на "Герена" - 20 Февруари 2011 - ПФК Левски Фен Клуб
Вторник, 24.01.2017, 22:12 | Влезли сте като Гост | Група "Гости"Добе дошли Гост

...

Главна » 2011 » Февруари » 20 » Левски громи пред 1500 сини фенове - нов талант изгря на "Герена"
15:39
Левски громи пред 1500 сини фенове - нов талант изгря на "Герена"

Левски разгроми с 3:0 Чавдар (Етрополе) в последната си контрола  преди подновяването на родния шампионат. Попаденията за "сините", които играха с резерви и юноши, реализираха Исмаил Иса, разписал се още в 40-ата секунда на двубоя, Иво Иванов и новото попълнение Марко Видович.

Много силен мач с фланелката на Левски изигра младият талант от школата на клуба Цветан Тонев, който буквално развинти отбраната на Етрополе по дясното крило и логично на няколко пъти бе аплодиран от около 1500-те фенове на "сините".

За гостите с играта си се понравиха младите Иво Михайлов и Георги Пашов.

Срещата започна вихрено за тима на Ясен Петров, който заложи на резервите и юношите в този двубоя. Още в 40-ата секунда отбраната на Чавдар сбърка, Исмаил Иса се откъсна сам срещу вратаря Ивайло Яначков, успя да го преодолее и на празна врата вкара за 1:0. Това бе гол номер 4 за нападателя в зимната подготовка, което го прави най-резултатния футболист на 26-кратния шампион на България преди пролетния дял.

Последва скучна игра без сериозни положения, освен един силен удар на Даниел Димов избит от сража на гостите. В 41-ата минута публиката на Левски изригна след втори гол във вратата на Чавдар. Тогава Левски получи право да изпълни фаул. Капитанът на "сините" Александър Александров центрира и Иво Иванов с глава покачи на 2:0.

През втората част играта се изостри, а в тима на "сините" изпъкна нисичкият десен външен халф Цветан Тонев. В 63-ата минута талантливият футболист осъществи пореден пробив, но бе съборен на ъгъла на наказателното поле. С изпълнението на фаула се нагърби Кривия, който центрира, Димов не успя да нанесе удар и върна топката, която попадна на главата на Марко Видович и сърбинът оформи крайното 3:0 с втория си гол за клуба.

В 74-ата минута тгостите от Етрополе имаха отлична възможност да вкарат почетно попадение, но Иво Михайлов не успя да преодолее резервният страж на "сините" Кирил Акалски, озовал се очи в очи с него.

Друг от младите таланти резервата Янко Ангелов също се включи добре и остави не лоши впечатления през втората част. Той замени игралия слабо талант Христо Попадийн през първите 45 минути. Тодор Чаворски пък бе на другия полюс и показа, че заслужено не пътува с първия тим за Кипър, след прекарания лагер в Гърция.

ЛЕВСКИ - ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 3:0 (2:0)